Fotografia korporacyjna

Zapraszamy również na naszą dedykowaną stronę www.fotografia-korporacyjna.pl w całości poświęconą ofercie z zakresu zdjęć biznesowych.

Fotografia korporacyjna jest często niedocenianym elementem komunikacji marketingowej i PR’owej. Wystarczy rozejrzeć się po internecie i prasie aby znaleźć zdjęcia biznesowe osób reprezentujących firmy, często liderów rynku, które są wykonane niechlujnie i sztampowo. Nawet jeśli fotografie są poprawne technicznie wiele z nich robionych jest na jedną modłę, a przyjmowane przez fotografowane osoby pozy są sztywne i nienaturalne. Równie przykrym dla oka zwyczajem jest ilustrowanie notek biograficznych zdjęciami jakby żywcem wyciętymi z dowodu osobistego.

Dla kogo

Oferta fotografii biznesowej jest skierowana do każdej firmy, w której osobowość i wizerunek liderów oraz pracowników ma duży wpływ na postrzeganie firmy na rynku. Są to przede wszystkim podmioty świadczące usługi w takich branżach jak:

– bankowość i finanse
– inwestycje kapitałowe (np. banki inwestycyjne, private equity, domy maklerskie, itp.)
– doradztwo finansowe
– konsulting
– prawo (np. kancelarie prawnicze, radcy prawni, itp.)

Współpracujemy również z agencjami PR, reklamowymi i interaktywnymi, które w realizacji projektów dla swoich klientów wykorzystują zdjęcia korporacyjne.

Dlaczego my

Po pierwsze ZDJĘCIA. Najważniejszym elementem, który powinien decydować o wyborze fotografa są zdjęcia. Każdy fotograf ma swój styl, ulubione kadry, rodzaje światła czy sposób obróbki zdjęć. Od pierwszego zlecenia staramy się nadać fotografii korporacyjnej odrobinę „charakteru”. W wykonywanych zdjęciach biznesowych próbujemy znaleźć równowagę pomiędzy powagą i profesjonalizmem, a odrobiną luzu i ciekawym kadrem. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszym portfolio fotografii korporacyjnej.

Po drugie JAKOŚĆ. Pracując dla naszych klientów nigdy nie chodzimy na skróty. Staramy się każde zdjęcie dopracować zarówno na etapie sesji jak i późniejszej obróbki. Klasyczne wykształcenie fotograficzne, wieloletnie doświadczenie w pracy z materiałami analogowymi, stałe inwestycje w profesjonalny sprzęt cyfrowy – te elementy decydują o jakości materiału uzyskiwanego w trakcie sesji. Do tego dochodzi staranna ale wyważona obróbka zdjęć.

Po trzecie DOŚWIADCZENIE. Wielu fotografów zajmuje się zdjęciami biznesowymi z doskoku i traktuje je przede wszystkim jako sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy pomiędzy innymi zleceniami. Dla nas to właśnie fotografia korporacyjna jest najważniejszym elementem naszej oferty. Od 2005 roku zrealizowaliśmy kilkaset sesji biznesowych poczynając od portretów pojedynczych osób, aż po sesje, w których brało udział nawet 300 osób dla wielu firm i marek.

Koszty

Koszty wykonania zdjęć korporacyjnych zależą od kilku czynników. Pierwszy i podstawowy czynnik to ilość osób oraz ilość zdjęć, które mają być wykonane każdej z nich. Większa ilość osób przekłada się na zmniejszenie średniego kosztu na każdą osobę, z kolei większa ilość zdjęć każdej osoby powoduje jego wzrost. Chodzi oczywiście o ilość zdjęć, które klient wybierze do ostatecznej obróbki i wykorzystania. W trakcie sesji powstaje bowiem zawsze od kilkunastu nawet do ponad stu ujęć każdej osoby, z których wybierane są tylko najlepsze. Dodatkowo odrębnie wyceniane są zdjęcia zbiorowe czy zdjęcia sytuacyjne i aranżowane.

Drugim czynnikiem mającym wpływ na koszt sesji jest miejsce wykonania zdjęć. Sesja odbywająca się poza naszym studiem fotograficznym oznacza dodatkowe koszty związane z czasem, dojazdami, transportem niezbędnego sprzętu czy udziałem asystenta. W pewnych przypadkach może wystąpić również dodatkowy koszt związany z wynajęciem lokalizacji (np. hol biurowca) czy uzyskaniem odpowiednich zezwoleń (miejsca publiczne).

W standardowym kosztorysie zawsze uwzględniamy koszty pracy wizażystki, która przygotowuje fotografowane osoby zanim te staną przed obiektywem. Jej praca polega przede wszystkim na wykonaniu profesjonalnego makijażu (dotyczy to również mężczyzn) oraz ułożeniu włosów. Jako usługi dodatkowe wpływające na zwiększenie kosztu oferujemy m.in. usługi stylistki (wybór i wypożyczenie określonej ilości ubrań do sesji) oraz fryzjera.

Wszystkie zdjęcia, które zostaną wspólnie z klientem wybrane do wykorzystania są poddawane przez nas obróbce. Standardowo obróbka ta obejmuje: „wywoływanie” zdjęć z plików RAW, ujednolicenie świateł i kolorów, usunięcie niedoskonałości. Jako usługi dodatkowe możemy dokonać bardziej radykalnych zmian w zdjęciach, zmian wybranych kolorów (np. ubrania, włosów, elementów tła), wymazywanie postaci lub przedmiotów, itp.

Ostatnim elementem, który wpływa na koszty, jest zakres wykorzystania zdjęć, czyli tzw. pola eksploatacji. W większości przypadków zdjęcia są wykorzystywane przez klientów w materiałach BTL, działaniach z zakresu PR. komunikacji wewnętrznej oraz w Internecie i te właśnie opcje obejmuje nasz standardowy kosztorys. W niektórych przypadkach, kiedy pojedyncze zdjęcia mają być wykorzystane np. w reklamie prasowej może się wiązać to z dodatkowym kosztem. W takich sytuacjach najczęściej opieramy się na stawkach wynagrodzeń minimalnych określanych przez Związek Polskich Artystów Fotografików (ZPAF).

Menu