Fotografia korporacyjna – Zdjęcia biznesowe

Fotografia korporacyjna jest często niedocenianym elementem komunikacji marketingowej i PR’owej. Wystarczy rozejrzeć się po internecie i prasie aby znaleźć zdjęcia biznesowe osób reprezentujących firmy, często liderów rynku, które są wykonane niechlujnie i sztampowo. Nawet jeśli fotografie są poprawne technicznie wiele z nich robionych jest na jedną modłę, a przyjmowane przez fotografowane osoby pozy są sztywne i nienaturalne.

Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszym portfolio aby przekonać się, że zdjęcia biznesowe mogą być ciekawe, swobodne, atrakcyjne a jednocześnie pokazujące ich bohaterów jako profesjonalistów.

Dla kogo

Oferta fotografii biznesowej jest skierowana do każdej firmy, w której osobowość i wizerunek liderów i pracowników ma znaczący wpływ na to jak jest odbierana przez obecnych i potencjalnych klientów. Zdjęcia biznesowe są wykorzystywane zarówno do celów marketingowych jak działań z zakresu PR.

Niezwykle ważnym elementem jest również budowanie wizerunku firmy jako atrakcyjnego pracodawcy, aby przyciągną najbardziej wartościowych ludzi podczas rekrutacji. W ostatnich latach coraz częściej pomagamy firmom w działaniach z zakresu Employer Branding organizując sesje z pracownikami co pozwala pokazać się na rynku pracy w ciekawy i wizualnie atrakcyjny sposób.

Współpracujemy również z agencjami PR, reklamowymi i interaktywnymi, które w realizacji projektów dla swoich klientów wykorzystują zdjęcia korporacyjne.

Dlaczego my

Po pierwsze ZDJĘCIA. Najważniejszym elementem, który powinien decydować o wyborze fotografa są zdjęcia. Każdy fotograf ma swój styl, ulubione kadry, rodzaje światła czy sposób obróbki zdjęć. Od pierwszego zlecenia staramy się nadać fotografii korporacyjnej odrobinę “charakteru”. W wykonywanych zdjęciach biznesowych próbujemy znaleźć równowagę pomiędzy powagą i profesjonalizmem, a odrobiną luzu i ciekawym kadrem. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszym portfolio fotografii korporacyjnej.

Po drugie JAKOŚĆ. Pracując dla naszych klientów nigdy nie chodzimy na skróty. Staramy się każde zdjęcie dopracować zarówno na etapie sesji jak i późniejszej obróbki. Klasyczne wykształcenie fotograficzne, wieloletnie doświadczenie w pracy z materiałami analogowymi, stałe inwestycje w profesjonalny sprzęt cyfrowy – te elementy decydują o jakości materiału uzyskiwanego w trakcie sesji. Do tego dochodzi staranna ale wyważona obróbka zdjęć.

Po trzecie DOŚWIADCZENIE. Wielu fotografów zajmuje się zdjęciami biznesowymi z doskoku i traktuje je przede wszystkim jako sposób na dorabianie pomiędzy innymi zleceniami. Dla nas to właśnie zdjęcia biznesowe są najważniejszym elementem naszej oferty. Od 2005 roku zrealizowaliśmy kilkaset sesji biznesowych poczynając od portretów pojedynczych osób, aż po sesje, w których brało udział nawet 300 osób dla wielu firm i marek.

Koszty

Koszty wykonania zdjęć korporacyjnych zależą od kilku czynników. Pierwszy i podstawowy czynnik to ilość osób oraz ilość zdjęć, które mają być wykonane każdej z nich. Większa ilość osób przekłada się na zmniejszenie średniego kosztu na każdą osobę, z kolei większa ilość zdjęć każdej osoby powoduje jego wzrost. Oczywiście nasi klienci płacą wyłącznie za zdjęcia, które wybiorą do ostatecznej obróbki i wykorzystania. W trakcie sesji powstaje bowiem zawsze od kilkunastu nawet do ponad stu ujęć każdej osoby, z których wybierane są tylko najlepsze. Dodatkowo odrębnie wyceniane są zdjęcia zbiorowe czy zdjęcia sytuacyjne i aranżowane.

Drugim czynnikiem mającym wpływ na koszt sesji jest miejsce wykonania zdjęć. Sesja odbywająca się poza naszym studiem fotograficznym oznacza dodatkowe koszty związane z czasem, dojazdami, transportem niezbędnego sprzętu czy udziałem asystenta.

W standardowym kosztorysie zawsze uwzględniamy koszty pracy wizażystki, która przygotowuje fotografowane osoby zanim te staną przed obiektywem. Jej praca polega przede wszystkim na wykonaniu profesjonalnego makijażu (dotyczy to również mężczyzn) oraz ułożeniu włosów.

Wszystkie zdjęcia, które zostaną wspólnie z klientem wybrane do wykorzystania są poddawane przez nas obróbce. Standardowo obróbka ta obejmuje: „wywoływanie” zdjęć z plików RAW, ujednolicenie świateł i kolorów oraz usunięcie niedoskonałości. Jako usługi dodatkowe możemy dokonać bardziej radykalnych zmian w zdjęciach, zmian wybranych kolorów (np. ubrania, włosów, elementów tła), wymazywanie postaci lub przedmiotów, itp.

Standardowo koszt zdjęć obejmuje również udzielenie wyłącznej i bezterminowej licencji do wykorzystania ich w Internecie, materiałach BTL, działaniach z zakresu PR, HR, komunikacji wewnętrznej. Wykorzystanie zdjęć do reklamy kampanii reklamowych w prasie i na nośnikach zewnętrznych może natomiast wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Zapraszamy również na naszą dedykowaną stronę www.fotografia-korporacyjna.pl w całości poświęconą ofercie z zakresu zdjęć biznesowych.

Menu